Особливості

Основною особливістю та секретом приготування є дуже дрібний помол. В результаті виходить м'яка ковбаса з подібною до паштета консистенцією, яку навіть можна намастити на шматочок хліба.

Також варто відмітити насичений яскраво-червоний колір м'ясного продукту, який створюється після додавання в фарш паприки, що готується з місцевого червоного перцю. До речі, велика кількість паприки забезпечує тривале зберігання ковбасного м'яса.

Солоне середземноморське повітря, висока вологість і прохолодна температура – ось основні чинники особливого в'яління продукту в Іспанії.

З чого готується?

 

Натуральна ковбаса готується з м'яса місцевих чорних свиней (porc negre). В Іспанії відбірну породу тварин вигодовують жолудями, що покращує якість сировини і робить смак кнцевих продуктів більш оригінальним і незвичним. Тварини вирощуються на вільних пасовищах в екологічно чистих місцевостях, це сприяє тому що свині більше рухаються і на них не так багато нарощується сала.

Рецептура приготування

За класичним рецептом для отримання Sobrassada потрібно 60% пісного м'яса, 30-40% свинячого жиру, сіль, паприка, перець та інших спецій за смаком. Свинячий фарш подрібнюють дуже мілко до консистенції паштету. Далі приправляють його і поміщують в натуральну оболонку. В залежності від того який розмір планується – це можуть бути кишки, або ж шлунок свині. Далі протягом декількох місяців заготовки в'яляться у відведеному для цього процесу приміщенні. Ковбасу діаметром в 2 см в'ялять близько 2 місяців, діаметром 4-5 см - 4-5 місяців.

Собрасаду також готують і по інших рецептурах, за якими може бути інше співвідношення м'яса та сала, а також можуть додаватися різноманітні спеції. Сама ж іспанська копчена паприка може бути як солодка, так і пекуча. Але є одна закономірність: чим більше жиру, тим більше додається паприки.

 

Продукт може мати різну форму - товсті батончики в зв'язці ковбасок, тонкі батончики або невеликі трубочки. Готовий делікатес має м'яку текстуру, без грудок і не перемелених шматків м'яса, прикус з кислинкою, цікавий червоно-коричневий відтінок.

З цим їсти цю іспанську ковбасу?

Делікатес можна використовувати як самостійну страву. Оскільки консистенція собрасади дуже м'яка і нагадує паштет, то звісно ж її намазують на свіжий або підсмажений хліб. До речі, гарно смакуватиме, якщо хліб перед цим змочити оливковою олією і натерти часником, або ж на тості з невеликою кількістю меду.

 

Можна скуштувати цей м'ясний виріб з сиром, вином чи пивом, яйцями, медом. Ковбасу додають в гарячі страви для ароматизації, наприклад, в паелью, омлет, пасти, соуси, гарніри та навіть при тушкуванні. Також запікають з овочами, птицею або смажать. Можна поєднати її з морепродуктами, покласти в пиріг, фарширувати нею артишоки. До речі, в Іспанії традиційно начинка пирога кладеться не всередину, а поверх тіста. З цим видом ковбаси часто готують іспанські гарячі закуски на основі хлібних коржів, а також додають до тіста для випікання хліба.

 

Цікаво, що у деяких кулінарних книгах в Іспанії є безліч рецептів, до складу яких входить Sobrassada, причому, не тільки солоних страв, але і солодких десертів. Наприклад, хрусткі трубочки з сабросадою і з мармеладом з інжиру.