Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
Каталог
0

Чай білий

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою
Відображення:

Купити елітний білий чай

На delikatto.com.ua доступний великий різновид чаю - на будь-який смак. Зелені та чорні сорти, Пеур, Улун і навіть Білий чай. Пропонуємо ознайомитись саме з цим видом. Який у нього аромат, смак, забарвлення, склад та корисні властивості?!

Білий чай, якщо асоціювати з назвою, не означає, що настій буде прозорий та без забарвлення. Заварка може давати колір від майже безбарвного, як вода, до насиченого бурштинового. Напій набуває м'якого солодкуватого смаку і неповторного фантазійного аромату з нотками екзотичних тонів.

В якості сировини найцініших сортів використовуються ніжні чайні бруньки (тобто листочки які не розпустились ще), які покриті пухнастою шубкою із сріблястих пушинок. Ворсинки захищають і оберігають тендітну чайну бруньку від можливих заморозків.

До інших сортів крім бруньок (тіпсів) входять додатково ще перші два молодих листочка.

Весь цикл виробництва займає кілька днів. Вранці на світанку сировину акуратно збирають вручну з куща. Збір дуже складний і трудомісткий, оскільки для отримання 1 кг йде понад 10000 типсів. Збирають тільки в суху погоду, адже надлишок вологи є згубним для смаку чаю.

Близько двох днів зірване листя проводить під сонцем – підв'ялюється. Потім приходить черга сушіння. В залежності від сорта сировина може розсипатись на бамбукових тацях, або ж складатись у невеликі купи. Листи сушаться повільно і не темніють в міру усихання. З листом у процесі поводяться дуже обережно, намагаючись зберегти якомога більше білих ворсинок, що покривають його поверхню.

Процес окиснення не зупиняють шляхом запікання або обсмажування. Через кілька днів чай готовий до вживання та продажу. У деяких випадках його пресують у невеликі млинці – як Шен і Шу Пуери, але не так щільно.

Сировина не змінюється, тому всі ферментаційні процеси відбуваються всередині листа. Рівень слабкої ферментації сировини становить близько 5-10%.

Останнім часом у Китаї стали витримувати білий чай, хоча спочатку вважалося, що свіжість і лише свіжість є основним показником його якості. Але, як виявилося, витриманий (або зістарений) білий чай набуває нового, зовсім іншого смаку і властивостей. З аромату йде трав'янистість, смак стає більш глибоким, солодким і насиченим.

Усього відомо близько 10 сортів. Але найпопулярнішими вважають всього 5: Бай Хао Інь Чжень, Бай Мудань, Шоу Мей, Гун Мей, білий Пуер. Саме на Китай припадає 90% всього білого чаю, що виробляється у світі, решта – на Індію та Шрі-Ланку.

Це найцініший сорт. В якості сировини для нього використовуються тільки чайні бруньки, що не розпустилися (типси). Бай Хао в перекладі означає «Срібна вія» або «Срібна волосина». Чай з винятково тонким смаком і ароматом.

Традиційно виробляється у провінції Фудзянь, у середні віки також і у провінції Анхой. Виготовляється за класичною технологією: перед збиранням кущ затінюється, листя просушується в затінку, не прожарюється, не скручується.

Формується з верхніх двух молодих листочків і типсів, що не розпустилися. Збір триває лише місяць: з початку березня до початку квітня. Цей сорт дає більш щільний колір настою - медово-золотистий, трохи смарагдовий. Смак м'який і ніжний із легкою насолодою, але насиченіший і густіший за Бай Хао Інь Чжень. Смакуючи Бай Му Дань можна відчути ноти абрикоса, персика, ягід. Аромат легкий, весняний, з великою кількістю медово-квіткових відтінків. П'ється він дуже легко.

Його батьківщина – провінція Фуцзянь. Високо в горах Уі розташовані плантації з оптимальними умовами для зростання чайних кущів. Грунт багатий на мінерали. Клімат вологий, оскільки випадає багато опадів, а температура рідко піднімається вище 18°C. Зібрану на цих плантаціях сировину відправляють у повіт Фудін, до округу Наньпін.

Цей сорт збирають пізніше (у другій половині квітня). Листя більш зрілі. Різновид отримав свою назву через форму і види чаїнок - це довгі, тонкі чайні листочки і типси, вигнуті у формі півмісяця і вкриті білим ворсом. Сировина природним чином ферментується, але окиснення досягає лише 5-7%. Внаслідок такої делікатної обробки чай Брови Старця зберігає максимум корисних елементів.

Напій має ще більш щільний колір, яскравіший та глибший смак. В ньому може спостерігатися і легка терпка. Шоу Мей можна пити щодня: не набридає і для здоров'я корисний.

Це один з простіших сортів, оскільки в основному складається з листя і містить незначну кількість бруньок.

На відміну від Шу та Шен Пуерів білий вид зазнає інший спосіб ферментації. Може формуватись з бруньок, зібраних зі старих пуерних дерев у провінції Юньнань, лист яких йде на виготовлення класичних Шу та Шен Пуерів. Такий вид чаю часто пресують у млинці, або цеглини.

У чайного листа унікальний склад, оскільки після делікатної обробки збереглися всі корисні та поживні речовини: катехіни (EC, ECg, EGC та EGCg), антиоксиданти, попередники колагену та еластину, ефірні олії, вітаміни (А, В, С, Е, Р), макроелементи, мікроелементи. Вміст дубильних речовин та алкалоїдів невеликий.

Цей вид містить менше кофеїну ніж будь-який інший. На одну чашку білого чаю приходиться 15-20 мг кофеїну. Для порівняння в зеленому чаї цей показник - 30 мг, улун - 45 мг, чорний - 50 мг, а в каві - 65-150 мг.

Травна система та обмін речовин: не підвищує кислотність шлунка, очищає організм від шлаків і токсинів, спалює зайві жири, прискорює метаболізм і ліпідний обмін.
Серцево-судинна система: зміцнює стінки судин, покращує роботу та тонус серцевих м'язів, знижує рівень «поганого холестерину», нормалізує кров'яний тиск.
Нервова система: допомагає боротися зі стресами, заспокоює, допомагає позбавитися дратівливості.
Імунітет: має виражену противірусну та антибактеріальну дію, підвищує резистентність організму.

Велика кількість ефірних масел впливає на те, що напій добре вгамовує спрагу та підвищує еластичність шкіри та кровоносних судин. Теїн викликає має м'яку, але тривалу тонізуючу дію. Вітаміни, мікро- та макроелементи допомагають ефективно відновлювати водно-сольовий баланс, розслаблювати та зміцнювати гладку мускулатуру. Додатково регулярне вживання напою допомагає боротися з грибковими інфекціями, прибирає неприємний запах із рота, служить профілактикою карієсу, зубного каменю.

Китайці вважають його найкориснішим серед усіх інших. Білий чай підвищує імунітет, відмінно зміцнює організм, полегшує перебіг застудних захворювань, ГРВІ та грипу, захищає від можливих ускладнень.

Цей чудовий та смачний напій запобігає ранньому старінню, омолоджує організм і є природним антиоксидантом. Покращує стан шкіри, волосся та нігтів, зміцнює кісткову тканину. Перешкоджає утворенню зморшок, наповнює волосся живим блиском і захищає від ранньої появи сивини.

Білий чай здатний боротися з головним болем, вирівняти тиск, пом'якшити спазми або інші хворобливі симптоми.

Настій сприяє схудненню та оздоровленню загалом. Приводить у норму обмінні процеси, тому сприяє жироспалению та позитивно позначається на роботі травної системи.

Білий чай є відмінною профілактикою серцево-судинних захворювань. Напій, після регулярного вживання, нормалізує рівень цукру та холестерину в крові.

Знімає знервованість та є ефективним природним антидепресантом. Він допомагає прибрати негативні думки, налаштуватися на позитивний лад.

Покращує працездатність, підвищує загальний тонус і м'яко наповнює енергією.

Додатково білий чай захищає від карієсу та зубного каменю.

Щоб отримати максимальний ефект і користь рекомендуємо дотримуватись простих рекомендацій щодо приготування.

1. Не заварюйте окропом! Максимальна температура води для заварювання – 80 градусів.
2. Заварити можна в філіжанці, або ж заварочному чайнику під час чайної церемонії.
3. Час настоювання в чашці трохи більше п'яти хвилин.
4. Під час заварювання протоками першу воду потрібно злити і не використовувати.
5. Зконцентруйтесь над приготуванням та споживанням. Відчуйте смак і аромат в повній мірі. Не поспішайте.
6. Більше заварки, або довго настоюєте - напій може віддавати гірчинкою.

Найкращий спосіб заварювання білого чаю - протоки
- Прогрійте заварник (гайвань) та піали гарячою водою. Цю воду злийте.
- Насипте чай з розрахунку 5-7 г (1-1,5 чайні ложки) на 150-200 мл води.
- Залийте гарячою водою. Перша заварка (нульова) - пробуджувальна та очищаюча. Її відразу зливають і не п'ють.
- Залийте гарячою водою та настоюйте 10-15 сек.
- Розливайте по піалках. Цукор недодавайте. А тим часом заливайте цю саму заварку наступною порцією гарячої води.
- Одна порція чайного листя витримує 4-6 проток. Кожне наступне настоювання збільшуйте на 10-20 секунд.

Ворсинки, що покривають чайну бруньку, дуже красиво виявляються в заварюванні. Спробуйте заварити білий чай у скляному посуді і зможете спостерігати, як ворсинки, що відокремилися, танцюють і переливаються в рідині. Це видовище подібне до феєрверку, справжня насолода для візуалів!

Керамічна банка із силіконовою прокладкою у кришці – відмінний варіант. Зберігати слід у темній герметичній посудині. Тримайте подалі від вологи та продуктів із сильними запахами.

Обов'язково спробуйте білий чай – він подарує вам масу приємних вражень своїм легким смаком і приємним ароматом. Вам захочеться пити його щодня.

Цей чай можна пити протягом дня - вранці він підбадьорить і налаштує на продуктивність, після обіду допоможе засвоїти їжу, увечері розслабить, зніме втому. А випитий на ніч – подарує фантастичні приємні сновидіння.

Вгору

Ми дбаємо про вашу конфіденційність. Цей веб-сайт використовує файли cookie для маркетингу, безпечної та оптимальної роботи сайту. Детальніше на сторінці Політика конфіденційності.

,