У чому ж секрет його такого чудового впливу на організм?

 

Хімічний склад більшості сортів китайського чаю нагадує збір лікарських трав. Багато мікроелементів мають природний седативний ефект:

- Гуанін – природний психостимулятор, який впливає на ті ділянки кори головного мозку, які відповідають за розслаблення. Ця речовина стимулює роботу цих мозкових центрів, внаслідок чого відбувається довгоочікуване розслаблення. Тому обираючи заспокійливий чай для сну варто звертати увагу її вміст.

- Гіалуронова кислота працює над центром задоволення, чим пояснюється гарний настрій після філіжанки.

- L-теанін - це особлива амінокислота, яка знижує гостроту реакції на стрес, покращує настрій та якість сну. Мікроелемент підтримує вироблення мелатоніну та підвищує рівень серотоніну, підтримує біохімічні процеси у мозку в такий спосіб, що знижується рівень тривожності. Речовина сприяє підвищенню активності мозкових альфа хвиль та сплеску дофаміну, «гормону щастя».

- Епігаллокатехін галлат – це антиоксиданти, які додатково непогано заспокоюють, прибирають тривожність.

- Чайні листя багаті на ефірні масла, які давно відомі своїми розслаблюючими властивостями;

- Вітамінів так багато, що вони, проникаючи у клітини організму, починають свою роботу, впливаючи на різні обмінні процеси, які приводять у норму роботу внутрішніх органів.

Підбирайте чай у складі якого міститься максимальна кількість чайних бруньок - типсів. Чим молодша сировина, з якої виготовлений чай, тим більше в ньому L-теаніну.

Які сорти китайського чаю мають яскраво виражені розслаблюючі властивості? Тим, хто хоче відпочити та заспокоїтися, можна порадити наступні види.

1. Перше місце займає улун (оолонг). Високогірні чайні дерева містять в своїх листочках таку чудову речовину, як L-теанін.

1.1. Да Хун Пао (Великий червоний халат) - один із сильноферментованих улунів. Напій швидко знімає нервову напругу, гармонійно розподіляються думки, знімається тонус і розум розслаблюється.

1.2. Молочний улун (Най Сян Цзінь Сюань) відноситься до слабоферментованого улуна. Напій розслаблює та заспокоює навіть саму роздратовану нервову систему.

1.3. Те Гуань Інь (слабоферментований, тобто зелений улун) – один із самих розслаблюючих напоїв. Своїм ніжним ароматом орхідей чай нормалізує нервову систему та заспокійливо впливає на психіку, умиротворює, обдаровує гармонією та натхненням. Також напій підвищує настрій.

1.4. Да Ю Лін (слабоферментований, тобто зелений улун) надихає, гармонізує розум, наповнює відчуттям щастя.

1.5. Женьшень Улун (слабоферментований, тобто зелений улун) сприяє відновленню після стресу та приводить до норми дихання. Оолонг із женьшенем чудово показав себе у боротьбі з меланхолією та депресією. Знімає напругу, позбавляє головного болю та когнітивного стану, який часто супроводжується зниженням якості пам'яті та розумової працездатності.

1.6. Уі Шуй Сян – це сильноферментований улун, який ближче до чорного чаю. Напій, незважаючи на вміст кофеїну, здатний розслабити, зняти стрес, покращити настрій.

2. Анчан. Квіти ліани – це ефективний натуральний релаксант. Вони стабілізує серцебиття та впливає на біохімію мозку. Чудовий чай для нервової системи. Мікроелементи нейтралізують негативний вплив стресів на мозок та тіло загалом. Уповільнюють у моменті та допомагають відпустити важкі думки.

3. Китайський зелений чай містить велику кількість L-теаніну, яка дозволяє більш ефективно справлятися зі стресами і звільняти ресурси для того, щоб знову добре і набагато швидше запам'ятовувати нову інформацію, освоювати невідомі досі навички. Оскільки зелений чай містить кофеїн, який бадьорить, то напій діє не стільки седативно, як швидше наповнює чистою радістю і знімає негативний настрій. Організм отримує приплив енергії та підвищуються ресурси для боротьби зі стресом.

Також в зеленому пуері міститься гуанін, який здатний благотворно впливати на психоемоційне фон і позбавляти від апатії та негативу.

4. Білий китайський чай містить менше кофеїну, ніж зелені сорти, а також велику кількість L-теаніну. Полегшує стан людей, які страждають на депресію, і знімає стрес.

4.1. Бай Хао Інь Чжень (Срібні Голки) зібраний тільки з чайних бруньок (типси), що не розпустилася. Найцінніший сорт з білого чаю.

4.2. Бай Мудань (Біла Півонія) містить верхні листочки і бруньки, що не розпустилися.

4.3. Шоу Мей (Брови старця) – містить вже трохи менше L-теаніну, оскільки для сировини збираються повноцінні листочки.

5. Бі Ло Чунь має неймовірний аромат, який досягається завдяки сусіднім фруктовим садам. Чайне листя просто вбирає в себе всі ці фантастичні квітучі запахи, тому і стає ще смачнішим. Напій додасть дуже світлий та гарний настрій на весь день.

6. Матча насичена теаніном. Порошковий чай заспокоює нерви. Послугує дбайливим природним антидепресантом.

7. Чай Фен Янь (Око Фенікса) містить природний антидепресант - жасмин, що допомагає швидко зняти нервову напругу. Напій справляє м'який заспокійливий ефект, тому філіжанка свіжозавареного Фен Янь стане прекрасним етапом в підготовці до сну.

8. Молі Юй Лун Тао допомагає швидко зняти головний біль та втому. Дозволяє впоратися з дратівливістю та стресом.

9. Жасмин. Всі попередньо вказані сорти, у яких міститься ще й жасмин, матимуть додатковий ефект антидепресанту. Ефірні олії жасминових дерев – це природний релаксант, який нейтралізує наслідки стресу.

10. Чайна троянда, як додатковий компонент, також допомагає релаксувати та розслаблятись.

 

Правила заварювання чаю



Заспокійливий чай для дорослих потрібно правильно заварювати. Рекомендується використовувати не окріп, а кип’ячену воду 80 градусів. Також важливо не настоювати напій надто довго, оскільки при довготривалому контакті заварки з водою більше дубильних речовин (танінів) та кофеїну до нього потрапляє. Чай заспокоюватиме нерви, то зовсім небагато, тому що ефект буде непомітний на тлі підбадьорливого впливу кофеїну.

 

Існує велика кількість рецептів заварювання. Різниця полягає в багатьох позиціях: вибір посуду, пропорція води та заварки, температура води, час настоювання, кількість проливів. В середньому можна орієнтуватись на 4-8г на 150-250 мл. Температура води бажано, щоб коливалась від 75-85 градусів. Настоювати варто починати з 10 сек і поступово збільшувати час. Якісна заварка витримує 6-9 проливів. Варто враховувати, що від кількості заварки, води та часу настоювання буде змінюватись міцність напою.

Важливість розміреного та спокійного чаювання

 

Буддійські ченці давно використовували чай для медитацій, вважаючи, що чай звільняє розум від негативних думок, а тіло – від зайвої зажатості. Занурюючись у процес заварювання, ми повністю звільняємось від навколишньої метушні. Чай потрібно пити у спокійній обстановці, вдихаючи аромат, відчуваючи тепло чашки, насолоджуючись смаком кожного ковтка. Маніпуляції з чаєм, чайником та піалами дивним чином змушує фокусуватися на процесі. Релаксуйте навіть від атмосфери чаювання.

Якщо випивати філіжанку справжнього та якісного китайського заспокійливого чаю перед сном, Вам не знадобляться снодійні та антидепресанти. Натуральний рослинний склад цього унікального напою буде позитивно діяти на нервову систему та психіку.