Особливі види

 

Пате – так у Франції називали перші паштети. Спочатку готувались вони у вигляді пирога з хрусткою скоринкою, в якому тонке тісто начинялось великою кількістю фаршу. Також могли додаватись і інші інгредієнти. Пізніше фарш готували без тіста.

 

Рійет (рійон) готується в холодних умовах, шляхом своєрідного консервування. Нарізане м'ясо довгий час тушкують у власному сокові. Після цього перекладають у невеликі горщики в холодне місце, де воно настоюється.

Терріни – це вид паштетів, які готуються в духовці. Заготовлена неоднорідна маса запікається в основному в прямокутних вогнетривких формах. Готуватись терріни можуть з рубленого м'яса, печінки, пресованого фаршу. Також додатково можуть додаватись овочі (помідори, перець, морква, цибуля), вершки, молоко, яйця, жир. В результаті отримується паштет з грубою структурою. Подається холодним у вигляді нарізаних шматочків.

 

Парфе загалом це холодний десерт, який також може готуватись з м'яса чи печінки. Повітряний паштет, який схожий на мус, повинен бути пишним і ніжним.

Паштети у Франції

 

У французькій кулінарії ця страва займає одну з головних позицій. Рецептур настільки багато, що звичайна страва перетворилася на вишукані витвори. До речі, рійет і терріни родом з Франції.

 

Особливо велику популярність мають паштети з фуа-гри. Ще в 1782 році був придуманий рецепт Страсбурзького пирога, за яким змішувались гусяча печінка, м'ясо птиці, свинина та трюфелі. Лише хороші повари можуть приготувати індельний паштет в тісті. Страсбурзький пиріг займає почесне місце на чемпіонатах поварів у Франції та світу.

Pastete в Німеччині

 

Німеччина здавна конкурує з Францією за першість у винаходженні паштету. Здавна в Німеччині готували Pastete, що в перекладі означає начинка. Основою страви завжди є фарш, який може бути сформований з м'яса чи птиці. Також можуть додаватись гриби, яйця.

 

В Баварії гарною закускою вважається запечений фарш зі свинини та яловичини. Дорослі його смакують з пивом, діти ж їдять просто з багетом. Також цінується баварський леберкезе, який ще називають м'ясний хліб (ковбасний хліб). Його можна нарізати шматочками та смакувати з яєчнею чи салатами.

Чим може здивувати?

 

Звичайний паштет може здивувати такими компонентами як апельсини, маслини, томати, коньяк, вино. Справжня смакота - це поєднання в страві м'яса чи печінки з шафраном, фруктами та ягодами, джемом чи горіхами.

 

Для українців паштет асоціюється з масткою масою, яка наноситься на шматочок хліба та легко розрівнюється по поверхні. З-за кордоном же велика частина рецептур спрямована на виготовлення цупкого м'ясного хлібця, який нарізується шматочками та просто ставиться на багет чи тости.

Як краще смакувати?

 

Зазвичай продукт вживають в якості закуски. Продукцію ставлять в холодильники, а за 15 хвилин до вживання дістають та тримають при кімнатній температурі. Так максимально розкривається і аромат, і смак.

 

Можна намастити суміш м'якої консистенції на багет чи тости. Або ж на скибочки хлібу покласти нарізані шматочки пате, блока чи терріну, які мають більш цупку консистенцію. Можна додавати даний продукт під час приготування інших страв. В пироги чи вареники - в якості начинки. Варто відмітити, що є навіть десерти, до яких додається паштет.

Користь делікатесу

 

Даний продукт завжди містить багато білків і вітамінів. Найбільш корисними є печінкові пате, які насичені амінокислотами та протеїнами. Делікатес з печінки тріски містить багато риб'ячих жирів, вітаміни (В, РР, Е), колаген, залізо, йод і фосфор, цинк і кальцій. До речі, смакуючи страви з печінки можна підняти рівень гемоглобіну. Овочеві паштети покращують роботу кишково-травневого тракту.