Особливості

 

Фует не схожий на інші ковбаси. Її форма досить довга, пряма та тонка. Стає зрозумілим чому її назвали саме так, адже «Fuet» перекладається з каталонського як «батіг». Дійсно схожий. Продукція дуже легка, але досить щільна і гнучка.

 

За смаком м'ясному делікатесу притаманна насиченість. Має традиційне забарвлення винного відтінку з вкрапленнями жиру і чорного перцю. Також відзначається приголомшливий аромат молока в поєднанні з грибними нотками. І відрізняється продукція від інших ковбас звичайно не тільки цим. Класичний сорт має на своїй поверхні білу благородну цвіль, утворення якої проявляється при дозріванні продукту.

Види

 

- Еспетек (espetec) дуже легка, майже невагома, довга і тонка паличка традиційної каталонської ковбаси. Скибочки виходять округлої овальної форми.

- Тастет (tastet) – перший виріб, по якому оцінювали рівень приправленості.

- Пепе (pepper).

- Секальона (Secallona, Секаллона) - на зрізі вона трохи вдавлена, у вигляді вісімки, а не кругла або овальна, як решта фуетів. Ця особливість утворюється в процесі природної ферментації. Також часто на Секальоні немає білого нальоту, суха та невелика.

- Сомалла (Somalla, Sumaia) - більш подовжена версія Fuet, але з більш пісної свинини. Буває суха та напівсуха, тонка, ніжна, крихка. Її характерна риса полягає в схожості до форми підкови.

- Дідалети (Didalets) - це мініатюрна версія (приблизний розмір становить половину великого пальця). Їх використовують в якості закуски.

- Міні-фуети – це снеки на основі Fuet, які зручно взяти з собою для перекусу на ходу.

- Loncheado - це нарізаний делікатес.

Виготовлення Фуетів

 

Фарш на виробництві готують з якісного, дрібно нарубаного свинячого м'яса та сала. Найчастіше з туші обираються лопатка та бекон. Фарш маринують та додають чималу кількість перцю та спецій. Суміш набивають в натуральну тонку оболонку і солять. На останньому етапі спори грибка поміщаються навколо оболонки, щоб інші гриби і мікроби не пошкодили продукт.

 

Покриття на зовнішній поверхні виникає під час фази сушіння. Вода, що міститься всередині продукту, поступово виштовхується назовні, в результаті чого зовнішня частина ковбаси стає вологою, що викликає поширення плісняви. Щоб цвіль була не шкідливою, то використовуються заквасочні культури, які корисні та запобігають розростанню патогенних або шкідливих грибків. Біла флора разом з сіллю створює перший бар'єр проти зростання небажаних мікроорганізмів.

На деяких виробництвах близько 3-х діб ковбаса коптитися в холодному диму. Починає виходити вологість. Після цього фует в'ялять при 15-18 градусах в гарно вентильованих приміщеннях протягом 1-2 місяців. Висушують ковбасу при невеликій вологості і ось так утворюється цвіль. Чудова натуральна цвіль надає делікатесу пікантності і трохи грибного аромату. Пліснява не тільки надає особливого запаху, але й захищає продукт від передчасного висихання.

 

Іспанія займається розробкою удосконалення ковбас, і вже сьогодні можна зустріти фует не тільки зі свинини, а й з індички. Також існують і різновиди в залежності від спецій і додаткових компонентів: із запашним зеленим перцем, часником, інжиром, з додаванням сиру з блакитною пліснявою, грецькими горіхами чи фісташками. А ще існують ковбасні вироби в обсипці з чорного чи червоного перцю, пряних середземноморських трав.

 

Варто відмітити, що для виробництва обирають свиней породи Іберіко, Дюрок і Серрано, які вигодовують за спеціально підібраними раціонами. М'ясо має високі показники якості, тому з туші готують відомі на увесь світ іспанські хамони з свинячого стегна, шинку ломо з вирізки, натуральні ковбасу салямі чорізо, сальчічьон, собрасаду та схожу за рецептурою лонганізу.

 

Як зберігати

 

Якщо продукція зовсім суха та тверда, то її можна зберігати при кімнатній температурі в темному, сухому і нежаркому місці до кількох місяців. А якщо ковбасний виріб більш ніжний, м'який та недосушений до кінця, то термін його зберігання коротше і краще зберігати його в прохолодному місці (холодильнику).

З чим їдять фует

 

Очищати наліт не потрібно, оскільки він їстівний. Також шкірочка надає їй хрустку текстуру. Нарізати продукцію рекомендується тоненькими шматочками. Добре поєднується овочами, зеленню, фруктами, сиром з коров'ячого молока, овечого та козячого. З напоїв варто обрати червоне сухе або напівсухе вино.

 

Найпопулярнішу ковбасу в Іспанії подають перед обідом і вечерею. Іспанці вважають, що смак і аромат цього делікатесу сприяє збудженню апетиту, тому і смакують її у якості закуски! Її люблять усі, і діти і дорослі. Часто смакують поєднання хліба, шматочку сиру і тонкі скибочки фуете, зелень, овочі, частинка помідора. Зазвичай Fuet подається в сирому вигляді, хоча з неї можна приготувати різні страви.

Смачні страви, які варто скуштувати:

 

- Фует і томатний тартар

Помідори очистити від шкірки та нарізати невеликими шматочками. Подрібнити цибулю, мариновані огірки та ковбасу. Змішати інгредієнти та додати оливкову олію.

 

- Паніні з сиром, філе і перепелині яйця

Половину буханки хліба розрізаємо на дві половинки і викладаємо на деко з папером для випічки. На хліб намазуємо томатний соус і додаємо тертий сир (моцарелла, гауда, емменталь). Нарізаємо фует квадратиками і кладемо на сир. Далі додаємо перепелині яйця. На перепелині яйця кладемо дрібку солі, а всю страву приправляємо чорним перцем і орегано. Ставимо Паніні в розігріту духовку на 15-20 хвилин на 180ºC або поки сир не підрум'яниться.

 

- Кус-кус з Fuet і динею

До сирого кускусу додаємо киплячий овочевий бульйон. Даємо суміші постояти 10 хвилин, щоб кускус ввібрав бульйон і прийняв тверду форму. Далі додаємо оливкову олію і промиту дрібно нарізану петрушку. На завершення нарізати диню, зелену цибулю та фует невеликими шматочками. Змішайте всі інгредієнти з кус-кус і дайте йому постояти 30 хвилин в прохолодному місці.

- Лаваш з фует і м'яким сиром

Лаваш помастити м'яким або творожним сиром, викласти порізану ковбасу, огірок і дуже подрібнену цибулю. Щільно закрутити рулети, замотати в харчову плівку та покласти на деякий час до холодильника.

 

- Помідори черрі з фуетом і козячим сиром

Подрібнений фует змішуємо з сиром з козячого молока. Можна додавати сіль і спеції за бажанням. Якщо є бажання очистити помідори від шкірки, то варто бланширувати менше 1 хвилини. Зрізаємо верхушку помідора, обережно виймаємо серединку та начиняємо сумішшю сиру та ковбаси. Зверху можна прикрасити тоненько нарізаними ковбасними шматочками.

- Салат з фуетом і фруктами

Нарізати інжир, помідори черрі, ковбасу, пошматувати мікс салатів. Подрібнити грецькі горішки та фісташки, а потім суміш підсушити. Грушу нарізати шматочками та підсмажити на сухій гриль-сковорідці. Зробити заправку з горішків, оливкової олії, спецій та винного оцту.

 

- Пінчос з овочами

Багет необхідно нарізати та підсушити на гриль сковорідці. Часник нарізати дрібно, цукіні, болгарський перець і черрі - скибочками, маслини на половинки. Овочі обсмажити на сковороді. Ковбасу нарізати тонко. Заправку можна зробити з оливкової олії, кінзи та базиліку. На багет обережно викласти по трошки всі інгредієнти. Закріпити можна шпажками.

- Закуска з огірка

Огірок очистити від шкірки, порізати на широкі шматочки та злегка вибрати серединку. Видавити сир маскарпоне, або інший м'який сир з овечого молока, козячого чи коров'ячого. Зверху викласти тоненький шматочок ковбаси.

 

- Легкий салат

Черрі порізати навпіл та підсмажити на гриль сковорідці. Чорізо нарізати шматочками, салатні листя пошматувати. Все змішати та заправити медом, оливковою олією та спеціями.

 

- Брускети з інжиром

Багет нарізати та підсушити на гриль сковорідці. Змастити брус кети вершковим сиром, а зверху викласти шматочки свіжого інжиру та Fuet.

Продукція в Іспанії готується в натуральній оболонці, тому вона їстівна. Навіть наліт з білої плісняви також їстівний, адже вручну наноситься на поверхню продукції для захисту від навколишнього середовища і створення особливого смаку та аромату. Якщо ж продукція виготовляється в синтетичних упаковках, то звісно її потрібно видаляти.

Рекомендується нарізати не дуже тонкими шматочками. Можна їсти як окремий продукт, або з поєднувати з овочами, фруктами, вином. Гарно смакує з усіма сортами європейських сирів з коров'ячого, козячого та овечого молока. Можна додавати під час приготування холодних закусок, гарячих страв і салатів.

Якщо продукція повністю дозрівша, суха та тверда, то може зберігатись при кімнатній температурі в сухому та не жаркому приміщенні. Якщо є продукт м'який, то варто залишати в холодильнику. Рекомендується після придбання ознайомитись з інформацією на етикетці.

Звісно чимось схожий ковбасний виріб можна приготувати вдома, але варто знати що ні смак, ні запах, ні інші якості не будуть відповідати оригіналу. В Іспанії для виготовлення даного делікатесу вирощують спеціально відібрані породи свиней Іберіко, Дюрок і Серрано, які годують жолудями, фуражем, деякі злаками та бобовими. Вже на початку м'ясо має особливі якості. Натуральні приправи, спеціально нанесені спори їстівного гриба, технологічно підготовлені приміщення для дозрівання – все це впливає на кінцевий продукт. Скуштуйте хоча б раз справжню ковбасу фует з Іспанії і ви зрозумієте різницю.