Як виготовляються сухофрукти

 

Продукти сушаться, поки волога не буде триматися на рівні в 20%. Це ідеальне значення досягається шляхом сушіння за допомогою спеціалізованих апаратів, або під дією сонячних променів. В промислових масштабах частіше витримують температуру 50-70 градусів.

 

Якщо доданий цукор, то це висушені фрукти та ягоди називають цукатами. Так називають також і екзотичні фрукти (ананас, папайю, манго), які часто карамелізують, щоб вони не втратили форму.

 

Також використовується сучасний метод сублімації, під час якого продукти піддають попередньому глибокому заморожуванню. Потім їх відправляють в вакуумні сушарки, де видаляється вся волога. Унікальна технологія виробництва сублімованих фруктів полягає в тому, що вони повністю зберігають свої смакові якості, однак стають в десятки разів легші.

Користь сухофруктів

 

Користь сушених ягід і фруктів полягає в тому, що вітаміни з них не виходять, а консервуються. До речі, під час процесу сушіння кількість корисних мікроелементів (на 100 г) збільшується. Лише тільки варто зауважити, що вітамін С зменшується, тому потрібно компенсувати його іншими продуктами. Висушені фрукти та ягоди являють собою концентрат, що включає: антиоксиданти; вітаміни; мікроелементи; біологічно активні речовини.

 

Засушені плоди сприяють зникненню ознак гіповітамінозу, нормалізації травної системи, поліпшенню кольору обличчя і стану волосся, а також зміцненню нігтів. При регулярному вживані цих корисних продуктів, організм здатен краще протистояти застудам, захворюванням ендокринної системи і серця.

❤ Користь сушеного інжиру

Інжир має репутацію одного з найбільш здорових продуктів. Корисний для нервової, а також і для серцево-судинної системи. Варто відмітити, що він впливає на нормалізацію кров'яного тиску, попереджає створення тромбів і знижує рівень в крові шкідливого холестерину. Інжир сприяє підтримці високої розумової діяльності, допомагає в боротьбі з інфекціями, також славиться жарознижувальними і протизапальними властивостями. Його варто вживати при анемії, при прискореному серцебитті, при хронічній бронхіальній астмі, а також при кашлі, остеопорозі та артриті.

 

Користь сушеного інжиру:

- Вітамін А – 7 мг/100г.

- Вітамін В1 – 0,09 мг, В2 – 0,08 мг, В3 (РР) – 0,62 мг, В6 – 0,11 мг, В9 - 9 мкг.

- Вітамін C – 1,2 мг.

- Вітамін Е - 0,35 мг.

- Кальцій Ca – 162 мг.

- Калій – 680 мг.

- Магній – 68 мг.

- Фосфор – 67 мг.

- Залізо – 2 мг.

- Цинк – 0,55 мг.

- Ккал – 249 на 100 г.

 

На delikatto.com.ua в асортименті є пироги та рулети, які сформовані з суміші сушених фруктів, ягід і горіхів. Такі солодощі гарно смакують як з чаєм і кавою, так і з вином. Існує також велика кількість рецептів де змішуються сушений інжир з іншими інгредієнтами.

 

Обов'язково варто скуштувати цукерки з сушеного інжиру, покритого шоколадом. Інжир може бути фарширований горіхами, або ж попередньо вимочений в вині. Або ж можна приготувати неперевершений салат з цим висушеним фруктом, шинкою, сиром і овочами.

✔️ Користь кураги (сушених абрикос)

Курага позитивно впливає на роботу серця, функціонування кишечника, нирок. Сприяє зміцненню зору, зменшує запальні процеси в очах і навіть запобігає розвитку катаракти. Добре позначиться на стані шкіри лиця та тіла, а також здорові волосся. Після регулярно вживання можна відмітити легку сечогінну властивість.

 

На жаль, мало кому відомо, що всього лише 5 штук кураги можуть задовольнити денну дозу кальцію і заліза для організму. Варто відзначити, що саме це сприяє нормалізації оптимального рівня стану крові. Сушений абрикос корисний людям, у яких є захворювання пов'язані з серцево-судинною системою та щитовидкою, при анемії та гіповітамінозі.

 

Користь кураги (сушеного абрикосу):

- Вітамін А – 583 мг/100г.

- Вітамін В1 – 0,1 мг, В2 – 0,2 мг, В3 (РР) – 3,9 мг, В5 – 0,5 мг, В6 – 0,14 мг, В9 - 10 мкг.

- Вітамін C (аскорбінова кислота) – 4 мг.

- Вітамін E – 5,5 мг.

- Кальцій (Ca) – 160 мг.

- Калій – 1717 мг.

- Магній – 105 мг.

- Фосфор – 146 мг.

- Залізо – 3,2 мг.

- Цинк (Zn) – 0,74 мг.

- Ккал – 232 на 100 г.

 

Курагу можна нафарширувати кремом з блакитного сорту сира та мигдаля, чи фісташок. А для вина варто підготувати смачну та незвичну охолоджену закуску з сушених абрикос, які обгортаються попередньо розм'якшеним голландським сиром Гауда та посипані кунжутом.

❤ Користь ізюму (сушеного винограду)

Ізюм покращує роботу серця, збільшує показник гемоглобіну в крові та налагоджує рівень кров'яного тиску. Оскільки в родзинках міститься багато заліза, то рекомендується регулярно вводити його в раціон при анемії. Також відмічається позитивний вплив на функціонуванні шлунково-кишкового тракту, нирок і легенів, а також нервової системи. Нарощує захисні можливості організму. Оскільки в сухофрукті міститься велика кількість фруктози та глюкози, то ним рекомендується перекусювати під час фізичної праці. А якщо з'їсти на сніданок вівсяну кашу з родзинками, то отримаєте заряд енергії на весь день.

 

Користь ізюму (сушеного винограду):

- Вітамін А – 6 мг/100г.

- Вітамін В1 – 0,1 мг, В2 – 0,12 мг, В3 (РР) – 0,77 мг, В5 – 0,09 мг, В6 – 0,17 мг, В9 - 5 мкг.

- Вітамін С (аскорбінова кислота) – 2,3 мг.

- Вітамін Е – 0,12 мг.

- Кальцій (мінерал Ca) – 50 мг.

- Калій (Kalium) – 749 мг.

- Магній (Mg) – 32 мг.

- Фосфор (P) – 101 мг.

- Залізо (Fe) – 1,9 мг.

- Цинк – 0,22 мг.

- Ккал – 300 на 100 г.

 

Ізюм незамінний компонент випічки, десертів і закусок. Він гарно поєднується з тістом, творожним сиром, фруктами і т. д. Для легкого салату, наприклад, потрібна лише натерта молода смачна морква, подрібнений голландський сир, вимочений попередньо ізюм і заправка зі сметани чи йогурта без добавок. Або ж можна змішати вимочені курагу, ізюм і чорнослив з обсмаженою на оливковій олії соковитою морквою, яка в кінці карамелізується медом. Цю суміш приправляємо корицею і іншими спеціями і притушковуємо.

✔️ Користь чорносливу (сушеної сливи)

Чорнослив відомий своєю природною послаблюючою дією. Він нормалізує артеріальний тиск, допомагає запобігти серцевим захворюванням, остеопорозу, а також має позитивний вплив на функціонування підшлункової залози.

 

Користь чорносливу (сушених слив):

- Вітамін А – 10 мг/100г.

- Вітамін В1 – 0,02 мг, В2 – 0,1 мг, В3 (РР) – 1,7 мг, В5 – 0,42 мг, В6 – 0,2 мг, В9 - 4 мкг.

- Вітамін С – 3 мг.

- Вітамін Е – 1,8 мг.

- Кальцій – 80 мг.

- Калій – 864 мг.

- Магній – 102 мг.

- Фосфор – 83 мг.

- Залізо – 3 мг.

- Цинк – 0,46 мг.

- Ккал – 256 на 100 г.

 

Висушені сливи додаються до великої кількості страв, навіть під час приготування паштетів. Можна приготувати смачну закуску з фаршированим грецькими горіхами чорносливом, який трошки проварюється в вині з сахаром. Також можна змішати та промаринувати сушені сливи, курагу, подрібнений часник, оливки та оливкову олію, а після цього додається біле сухе вино і все разом трошки запікається.

❤ Користь фініків

Фініки з солодким карамельним смаком сприятливо впливають на мозок, збільшуючи його продуктивність на 20% і більше. Також даний вид сухофруктів є гарним джерелом енергії та, відповідно, відмінно знімають втому. Плоди фінікової пальми зміцнюють серце, печінку і нирки, імунну систему, чоловічу силу, також підтримують здоров'я кісток і сприяють травленню. Мікроелементи живлять кров, знижують рівень холестерину, посилюють здатність організму протистояти різним інфекціям і діють як заспокійливе. Особливо корисні ці засушені плоди жінкам під час вагітності, перед пологами та під час грудного вигодовування.

 

Користь фініків:

- Вітамін А – 0 мг.

- Вітамін В1 – 0,05 мг, В2 – 0,05 мг, В3 (РР) – 1,9 мг, В5 – 0,8 мг, В6 – 0,1 мг, В9 - 19 мкг.

- Вітамін С – 0,3 мг.

- Вітамін Е – 0,3 мг.

- Кальцій – 65 мг.

- Калій – 370 мг.

- Магній – 69 мг.

- Фосфор – 56 мг.

- Залізо – 1,5 мг.

- Цинк – 0,29 мг.

- Ккал – 292 на 100 г.

 

Фініки можна нафарширувати м'яким сиром, наприклад, маскарпоне з грецькими горіхами та медом. Або ж очищений від кісточки фінік нафарширувати крем-сиром та завернути в шматочок хамону.

✔️ Користь сушки (сушених яблук)

Сушка сприяє виведенню накопичених шлаків і токсичних сполук, знижує рівень холестерину. Добре допомагає при захворюваннях нирок і щитовидної залози, при анемії, пониженому рівні гемоглобіну. Також покращує роботу травної системи (переробку та видобування з їжі корисних мікроелементів).

 

Користь сушки (сушених яблук):

- Вітамін А – 3 мкг.

- Вітамін В1 – 0,02 мг, В2 – 0,04 мг, В3 (РР) – 1,2 мг, В5 – 0,24 мг, В6 – 0,12 мг, В9 - 0 мкг.

- Вітамін С – 2 мг.

- Вітамін Е – 1 мг.

- Кальцій – 111 мг.

- Калій –580 мг.

- Магній – 30 мг.

- Фосфор – 77 мг.

- Залізо – 1 мг.

- Цинк – 0,2 мг.

- Ккал – 253 на 100 г.

❤ Користь сушеної груші

Груші сприяють активізації обміну речовин, покращують роботу травного тракту та функціонування підшлункової залози, підтримують серцево-судинну систему. Корисні мікроелементи та клітковина сприяє виведенню накопичених шлаків і токсичних сполук. Груша в сушеному вигляді використовується для стабілізації процесів кровотворення, зміцню судин, профілактики різних захворювань травної системи, знищення шкідливих мікроорганізмів.

 

Користь сушеної груші:

- Вітамін А – 0 мг.

- Вітамін В1 – 0,008 мг, В2 – 0,14 мг, В3 (РР) – 1,4 мг, В5 – 0,15 мг, В6 – 0,07 мг, В9 - 0 мкг.

- Вітамін С – 7 мг.

- Вітамін Е – 0,06 мг.

- Кальцій – 34 мг.

- Калій – 533 мг.

- Магній – 33 мг.

- Фосфор – 59 мг.

- Залізо – 2,1 мг.

- Цинк – 0,39 мг.

- Ккал – 262 на 100 г.

✔️ Користь сушеної вишні

Вишня в сушеному вигляді використовується при лікуванні малокрів'я, для зміцнення кровоносних капілярів, а також для зниження підвищеного артеріального тиску. Сухофрукт рекомендується вживати під час лікування хвороб легенів, оскільки сприяє покращанню виділення мокротиння, нирок, при артрозі. Пектинові речовини сприяють виведенню шлаків з організму. А фруктоза і глюкоза дозволяє організму швидко отримати енергетичну силу.

 

Користь сушеної вишні:

- Вітамін А – 17 мкг.

- Вітамін В1 – 0,03 мг, В2 – 0,03 мг, В3 (РР) – 0,4 мг, В5 – 0,08 мг, В6 – 0,05 мг, В9 – 6 мкг.

- Вітамін С – 15 мг.

- Вітамін Е – 0,3 мг.

- Кальцій – 37 мг.

- Калій – 256 мг.

- Магній – 26 мг.

- Фосфор – 30 мг.

- Залізо – 0,5 мг.

- Цинк – 0,3 мг.

- Ккал – 281 на 100 г.

❤ Користь сушеної чорниці

Усім відомо, що чорниця добре впливає на зір і знімає втому з очей. Також вона відмінно допомагає при захворюванні кишкового тракту, знижує рівень холестерину та зміцнює кровоносні судини, а також допомагаю організму боротись з інфекціями. Рекомендується смакувати сухими ягодами при слабкому імунітеті, під час падіння зору, авітамінозі та серцево-судинних хворобах.

 

Користь сушеної чорниці:

- Вітамін А – 7 мкг.

- Вітамін В1 – 0,09 мг, В2 – 0,13 мг, В3 (РР) – 1,15 мг, В5 – 0 мг, В6 (адермін) – 0,15 мг, В9 (фолієва кислота) – 12 мкг.

- Вітамін С – 23,8 мг.

- Вітамін Е – 2,35 мг.

- Кальцій – 19 мг.

- Калій – 214 мг.

- Магній – 18 мг.

- Фосфор – 36 мг.

- Залізо – 0,9 мг.

- Цинк – 0,49 мг.

- Ккал – 317 на 100 г.

✔️ Користь сушених бананів

Банани, завдяки глюкозі, дозволяють отримати більше енергії та сили. Вони роблять благотворний вплив на серце, печінку, шлунок і мозок. За допомогою так званого гормону радості, піднімається настрій, знімається втома, напруга і занепокоєння. Сухофруктами даного виду рекомендується ласувати людям, які страждають серцево-судинною недостатністю, цукровим діабетом, погано сплять. Сушені банани навіть підходять для тих, хто дотримується дієти.

 

Користь сушених бананів:

- Вітамін А – 12 мкг.

- Вітамін В1 (тіамін) – 0,2 мг, В2 (рибофлавін)– 0,2 мг, В3 (РР, ніацин) – 0,9 мг, В5 – 0 мг, В6 – 0,4 мг, В9 – 14 мкг.

- Вітамін С – 7 мг.

- Вітамін Е – 0,4 мг.

- Кальцій – 22 мг.

- Калій – 1491 мг.

- Магній – 108 мг.

- Фосфор – 74 мг.

- Залізо – 1,2 мг.

- Цинк – 0,6 мг.

- Ккал – 346 на 100 г.

❤ Користь сушеного ананасу

Ананас володіє широким спектром корисних властивостей. Він стимулює обмін речовин, поліпшується кровообіг, покращує травлення, очищає від токсинів і знижує артеріальний тиск. Ананаси в сухому виді спалюють надлишкову вагу і борються з кишковими захворюваннями, покращують роботу нирок і підшлункової залози, зміцнюють імунітет. Покращує стан шкіри, нігтів і волосся, позбавляє від набряків, а також сприяє поліпшенню стану кісток і суглобів. Рекомендований для дієтичного харчування в будь-якому віці. Тропічний делікатес їдять замість цукерок і кондитерських виробів. Такий сухофрукт зможе замінити солодке і при цьому не нашкодити здоров'ю.

 

Користь сушеного ананасу:

- Вітамін А – 3 мкг.

- Вітамін В1 – 0,08 мг, В2 – 0,03 мг, В3 (РР) – 0,58 мг, В5 – 0,21 мг, В6 – 0,11 мг, В9 – 18 мкг.

- Вітамін С – 47,8 мг.

- Вітамін Е – 0,2 мг.

- Кальцій – 13 мг.

- Калій – 109 мг.

- Магній – 12 мг.

- Фосфор – 8 мг.

- Залізо – 0,29 мг.

- Цинк – 0,12 мг.

- Ккал – 91 на 100 г.

✔️ Користь сушеної дині

Диня в сушеному вигляді усуває депресію та сприяє балансуванню гормонального фону, зміцнює пам'ять і покращує імунітет, стан кісток, нігтів і волосся. Рекомендується смакувати тим, хто страждає серцево-судинними, сечокам'яними або нервовими захворюваннями. Допомагає організму боротися з безсонням, безсиллям і дратівливістю.

Кому вживати з обережністю

 

Сухофрукти містять підвищений рівень глюкози та дуже калорійні, тому людям із зайвою вагою і цукровим діабетом потрібно їсти їх з обережністю.

 

Якщо є алергія на фрукти (сливи, виноград, цитрусові), то швидше за все реакція буде і на засушені плоди цих видів.

Як можна смакувати засушені плоди

 

Сухофрукти можуть бути швидкою і смачною закускою, відмінним перекусом під час прогулянок і тривалих поїздок. Ця енергетична їжа корисна для спортсменів, дітей та дорослих, вагітних і годуючих немовлят жінок.

 

Різні види сушених плодів можна поєднувати з сиром, вином або віскі, кавою і чаєм. Їх додають в десерти та навіть основні страви, завдяки чому отримуємо незвичайний пікантний смак їжі. Сухофрукт можна додавати в каші, супи, випічку та інше.

 

Можна приготувати велику кількість корисних і смачних десертів. Наприклад, для сирного терріну можна змішати сир з блакитною пліснявою, вершковий сир, мед, курагу та фініки, фісташки та сік лимона. Або ж змішуємо козячий сир, фініки, курагу, ізюм і фісташки. Суміш можна намастити на шматочки чорного хліба. Звісно ж не забуваємо про цукерки… Можна поєднати курагу, сушений інжир, мед, кунжут, нут, какао, корицю і сахарну пудру.

 

До речі, варто зазначити, що сушені фрукти та ягоди зберігаються набагато довше, ніж свіжі фрукти. Особливо зручно їх брати в місця, де немає холодильника. З додаткових переваг можна відмітити також, що вони легші та займають менше місця.

* показники вмісту вітамінів приблизні, адже на них впливають особливості сировини та рецептури приготування продукту