Горіхи – це одні з найкорисніших натуральних продуктів. Їх існує великий різновид і в кожного є свої особливості. Загалом горіхами називають плоди, які ростуть на деревах і кущах, а також мають ядро та шкаралупу.

 

Користь горіхів

 

Ядра кожного виду наповнені корисними мікроелементами, мінералами, вітамінами та незамінними поліненасиченими жирними кислотами, тому при регулярному їх вживані з організму виводяться токсини та шлаки, покращується робота мозку, зір, стан шкіри. У горіхах містяться речовини, що допомагають впоратися з депресією, знизити згубний вплив стресу і нервового напруження. Також відмічається позитивний вплив на кровоносну, нервову, імунну, жіночу і чоловічу статеві системи.

 

Горіхи корисні для суглобів, м'язів, серця, очей. Вони зміцнюють імунітет, надають сяйво волоссю, запобігають ламкості нігтів, а ще знижують ризик вірусних захворювань. Також рекомендується регулярно вживати людям з хворобами печінки, нирок або кишечника, але звісно не перевищувати норму.

 

Варто відмітити, що плоди швидко втамовують голод, забезпечують організм енергетичним запасом і є хорошим перекусом. Оскільки цей продукт є хорошим «підживленням» для мозку, то людям з розумовою працею він просто необхідний.

На delikatto.com.ua в асортименті також є горішки та інші продукти для перекусу. Снеки з Європи мають неперевершений смак, високу якість і незабутній аромат. Їх зручно брати з собою на прогулянки, пікніки, смакувати вдома в якості перекусу, або з під час різних занять.

 

☀ Користь волоського горіху (грецького)

Ядра насичені білком, амінокислотами, вітамінами та мінералами, йодом, клітковиною. Ще здавна вони використовувалися як допоміжний засіб під час лікування ангіни, уражень слизової оболонки, розладів кишечника, анемії і недокрів'я. До властивостей його також можна віднести зміцнення і живлення нервових клітин і мозку, зменшення напруги, покращення травлення, зниження рівня поганого холестерину, зниження тиску, зміцнення стінок судин, а також протизапальна дія. Волоські горіхи варто вводити в раціон для підтримки здоров'я серця, нирок, щитовидної залози, гарного стану шкіри, волосся та нігтів, а також для підвищення імунітету.

 

Ядра цього виду відновлюють сили та додають енергії. Їх рекомендуються регулярно їсти при високих розумових навантаженнях і виснаженні.

 

Користь грецького горіху:

- Вітамін А – 1 мкг.

- Вітамін B1 – 0,3 мг, В2 – 0,2 мг, В3 (РР) – 1,1 мг, В5 – 0,6 мг, В6 – 0,5 мг, В9 - 98 мкг.

- Вітамін C (аскорбінова кислота) – 1,3 мг.

- Вітамін Е – 0,7 мг.

- Кальцій – 98 мг.

- Калій – 441 мг.

- Магній – 158 мг.

- Фосфор – 346 мг.

- Залізо – 2,3 мг.

- Цинк (Zn) – 2,73 мг.

- Ккал – 654 на 100 г.

 

Як продукт волоський горіх універсальний, оскільки він може використовуватися в випічці, м'ясних та рибних стравах, салатах, соусах. Тому і рецепти з його включенням численні і різноманітні. В кавказькій кухні навіть супи загущують за допомогою перемелених ядер.

 

Посмакуйте запеченими яблуками, як фаршируються волоським горіхом, сухофруктами (чорнослив, курага, родзинки), меленою корицею та медом. Також гарною закускою стануть канапе на шпажках з половинки грецького горіха, шматочка твердого сиру і ягоди винограду. Або ж приготуйте салат з вареним буряком, голландським сиром, часником, волоськими горішками і заправкою.

 

✔️ Користь кедрових горіхів

 

Цей продукт містить безліч вітамінів і корисних мікроелементів (Mg, Kalium, мідь Cu, марганець і фосфор P). До слова, в ньому ж міститься йод - він потрібен людям, у яких проблеми з щитовидною залозою. Кедрова олія усуває сухість шкіри, ламкість волосся, а також нігті робить здоровими і міцними. Клітковина виводить шлаки і токсини, а також нормалізує роботу травневого тракту.

 

Горіхи містять природній та дуже потрібний білок, який швидко засвоюється організмом. Триптофан, який міститься в ядрах, являється гормоном сну та допомагає у боротьбі з безсонням. Тіамін з кедрових горішків нормалізує настрій, підтримує роботу мозку, покращує пам'ять і мислення. Рибофлавін бере участь в утворенні в організмі еритроцитів і важливих антитіл, тому рекомендується вживати даний продукт для підвищення імунітету, боротьби із застудою і вірусами. Олеїнова амінокислота, яка також присутня в ядрах, запобігає розвитку атеросклерозу.

 

Користь кедрових горіхів:

- Вітамін А – 1 мг.

- Вітамін В1(тіамін) – 0,4 мг, В2 – 0,2 мг, В3 (РР) – 4,4 мг, В5 – 0,3 мг, В6 – 0,1 мг, В9 - 34 мкг.

- Вітамін С(аскорбінова кислота) – 0,8 мг.

- Вітамін Е – 9,3 мг.

- Кальцій (Ca) – 16 мг.

- Калій (K) – 597 мг.

- Магній (Mg) – 251 мг.

- Фосфор (P) – 575 мг.

- Залізо (Fe) – 5,5 мг.

- Цинк (Zn) – 6,5 мг.

- Ккал – 673 на 100 г.

 

Ядра надають салатам і м'ясним стравам пікантний горіховий аромат. Також їх додають в холодні закуски, піцу, десерти і випічку. Найзнаменитіша страва, де використовуються кедрові горіхи - це соус песто.

 

Приготуйте смачний та легкий салат з грейпфрута, підсмажених кедрових горішків, зеленого салату, чеддера, оливкової олії та спецій. Або ж скуштуйте салат з руколою, помідорами і напівтвердим козячим сиром, чи моцарелою, горішками та оливковою олією. Смачною закускою стануть рулетики з тонких скибочок хамона, в які кладеться суміш з крем сиру, подрібнених і обсмажені кедрових ядер, дрібно накришеної зеленої цибулі.

 

⚡ Користь арахісу

 

В середньому у ядрах знаходиться 35% білків і 50% жирів, а холестерин повністю відсутній. Продукт позитивно впливає на серце, кров'яний тиск і обмін речовин. Навіть людям, у яких цукровий діабет, рекомендується в невеликих обсягах їсти ці горішки, оскільки вони нормалізують рівень цукру в крові.

 

Фолієва кислота сприяє оновленню клітин. Вітамін В3 допомагає сконцентруватися і не втрачати пильність, а також покращує роботу головного мозку та пам'ять. Арахіс рекомендується регулярно вживати для нормалізації нервової системи, зніманні слабкості та стресу, покращення функціонування печінки, серця та інших внутрішніх органів. Мікроелементи, якими насичені ядра, зміцнюють імунітет і допомагають боротися з інфекціями і вірусами.

 

Користь арахісу:

- Вітамін А – 0 мг.

- Вітамін В1 – 0,71 мг, В2 – 0,11 мг, В3 (РР) – 18,9 мг, В5 – 1,77 мг, В6 – 0,35 мг, В9 - 240 мкг.

- Вітамін С – 5,3 мг.

- Вітамін Е – 10,1 мг.

- Кальцій – 76 мг.

- Калій – 658 мг.

- Магній – 182 мг.

- Фосфор – 350 мг.

- Залізо – 5 мг.

- Цинк – 6,68 мг.

- Ккал – 552 на 100 г.

 

Арахіс смажать, солять, покривають шоколадом і карамеллю, а також використовують у сирому вигляді. З нього роблять масла, цукерки, кондитерські вироби. Додають у салати, соуси, овочеві страви. Можна навіть приготувати паштет з шампіньйонів і арахісу. Також і дорослі і діти полюбляють арахісові пасти, наприклад можна посмакувати всім відомим M&Ms кремом з арахісу.

 

✴️ Користь фундука (одного із видів лісового горіха, ліщини)

 

Фундук дуже поживний і має високу енергетичну цінність. Вживаючи його навіть в якості перекусу можна поповнити запас сил. Його полюбляють спортсмени і люди, що займаються активною фізичною роботою. Варто відмітити, що продукт, завдяки низькому глікемічному індексу, підходить хворим на цукровий діабет.

 

Поліненасичені жири і мінеральні речовини (калій і кальцій) роблять позитивний вплив на нервову і серцево-судинну систему. Мікроелементи перешкоджають накопиченню холестерину в крові, захищають і зміцнюють судини, а також дозволяють знизити ризик розвитку варикозу. Фундук потрібно вживати в розумних кількостях для нормальної роботи всіх систем і органів. У лісовому горіхові багато природного високоякісного білка, що легко засвоюється та дуже необхідний для побудови клітин організму. Важливо вживати фундук на етапі активного зростання.

 

Користь фундука:

- Вітамін А – 1 мг/100г.

- Вітамін В1 – 0,6 мг, В2 – 0,1 мг, В3 (РР) – 1,8 мг, В5 – 0,9 мг, В6 – 0,6 мг, В9 - 113 мкг.

- Вітамін С – 6,3 мг.

- Вітамін Е – 15 мг.

- Кальцій – 114 мг.

- Калій – 680 мг.

- Магній – 163 мг.

- Фосфор – 290 мг.

- Залізо – 4,7 мг.

- Цинк – 0,22 мг.

- Ккал – 628 на 100 г.

 

Посмакуйте чурчхелою, яка готується з фундука, волоського горіха, виноградного соку та борошна. Або ж приготуйте смачну закуску - рулетики з шинки, м'якого вершкового сиру, натертого твердого сиру, часнику та подрібненого фундука. Також варто спробувати вишуканий крем-суп з фундука, фуа-гра з трюфелем, курячого філе, цибулі порей, вершків, оливкової олії та білого сухого вина.

 

☺ Користь фісташок

 

Фісташки містять велику кількість корисних речовин і це сприятливо позначається на здоров'ї людини. Вони мають тонізуючу властивість, тому вони корисні при хронічній втомі, стресі і депресії. Після регулярного вживання покращується робота серцево-судинної системи, зміцнюються стінки судин і нормалізується прискорене серцебиття. Мікроелементи допомагають спалювати «поганий» холестерин, тим самим запобігаючи розвитку інфарктів і атеросклерозу.

 

Фісташки надають антиоксидантну дію організму, покращують стан шкіри, зміцнюють здоров'я очей та підвищують гостроту зору, позитивно впливають на функціонування печінки і нирок. Зелені горіхи рекомендується регулярно вживати людям, у яких інтенсивні фізичні та розумові навантаження, які нещодавно перенесли хворобу.

 

Користь фісташок:

- Вітамін А – 26 мкг.

- Вітамін В1 – 0,87 мг, В2 – 0,16 мг, В3 (РР) – 1,3 мг, В5 – 0,52 мг, В6 – 1,7 мг, В9 - 51 мкг.

- Вітамін С – 4 мг.

- Вітамін Е – 2,8 мг.

- Кальцій – 105 мг.

- Калій – 1025 мг.

- Магній – 121 мг.

- Фосфор – 490 мг.

- Залізо – 3,9 мг.

- Цинк – 2,8 мг.

- Ккал – 560 на 100 г.

 

Фісташки можна використовувати як при готуванні салатів, десертів, соусів, гарячих страв, так і їсти як самостійну закуску. Одним з популярних десертів є фісташкове морозиво з чудовим запахом і неймовірним смаком. На Delikatto також покупці можуть придбати турецьку пахлаву з фісташками. Також рекомендується посмакувати салатом з консервованої кукурудзи, варених перепелиних яєць, редису, обсмажених фісташок, маринованого філе анчоуса, листя салату, оливкової олії.

 

♻️ Користь мигдаля

 

Мигдаль покращує обмін речовин і підтримує здоровий стан шкіри, міцність зубів і структуру волосся. Корисний для серця і судин, благотворно впливає на імунітет, зір і очищає внутрішні органи. Горішки впливають на відновлення психоемоційного фону, борються зі депресивним настроєм, нормалізують сон, а також сприяють нормальному функціонуванню головного мозку. Мигдаль корисний людям з цукровим діабетом, оскільки жирні кислоти захищають організм від надмірного надходження глюкози в кров.

 

Користь мигдалю:

- Вітамін А – 0 мкг.

- Вітамін В1 – 0,2 мг, В2 – 1,1 мг, В3 (РР) – 3,6 мг, В5 – 0,5 мг, В6 – 0,1 мг, В9 - 44 мкг.

- Вітамін С – 0 мг.

- Вітамін Е – 25,6 мг.

- Кальцій – 269 мг.

- Калій – 733 мг.

- Магній – 270 мг.

- Фосфор – 481 мг.

- Залізо – 3,7 мг.

- Цинк – 3,1 мг.

- Ккал – 579 на 100 г.

 

Мигдаль використовують в різних видах: свіжому, підсмаженому, солоному. Горіхова складова додається під час виготовлення солодощів з тіста, шоколаду, лікеру в якості прянощів. Вони надають стравам тонкий вишуканий смак. З нього готують безліч смаколиків як, наприклад, макаруни, нуга, праліне (в цукрі обсмажуються мелені плоди), марципан (мигдаль перемішаний з цукровим сиропом). Цілісні ядра поливають шоколадом і посипають кокосовими пластівцями. Останнім часом мигдальна паста використовується як альтернатива арахісової. А в китайській і індонезійській кухні даний вид горішків додають в багато м'ясних страв, салати і супи.

 

Можна і вдома приготувати смачні закуски. Наприклад, на нарізані довгі шматочки сиров'яленої ковбаси накладаємо начинку з фаршированого крем-сиром чорносливом і подрібненого мигдаля та фундука. Загорнути в слайс ковбаси та зафіксувати шпажкою з оливкою чи маслино. Ще однією смачною варіацією закуски варто вказати рулетики зі смужок прошутто або хамона, всередині яких накладаються фаршировані мигдалем фініки.

 

❤ Користь кеш'ю

 

Кеш'ю робить позитивний вплив на весь організм людини. Чудово підтримує роботу нервової системи, серця та судин. При дефіциті магнію в організмі можуть виникнуть спазми і судоми в кінцівках, тому рекомендується регулярно вживати кеш'ю, в 100 г якого вже міститься близько 70% добової норми цього мікроелемента. Також продукт допомагає боротися з бляшки холестеринів на судинах, регулює рівень просвіту судин. Жовтий горіх навіть захищає організм від розвитку атеросклерозу, розсіяного склерозу і неправильного кровотворення.

 

Користь кеш'ю:

- Вітамін А – 0 мкг.

- Вітамін В1 – 0,5 мг, В2 – 0,22 мг, В3 (РР) – 6,9 мг, В5 – 0,9 мг, В6 – 0,4 мг, В9 - 25 мкг.

- Вітамін С (аскорбінова кислота) – 0 мг.

- Вітамін E – 5,7 мг.

- Кальцій Ca – 47 мг.

- Калій K – 553 мг.

- Магній Mg – 270 мг.

- Фосфор P – 206 мг.

- Залізо Fe – 3,8 мг.

- Цинк Zn – 5,7 мг.

- Ккал – 600 на 100 г.

 

Цілісні горішки додають в страви азіатської та індійської кухні. Можна також їх смакувати як самостійний продукт. Спробуйте приготувати соус песто до складу якого входить пучок базиліка, петрушки, пармезан, горіхи (волоські, кеш'ю, кедрові і т.п.), оливкова олія, морська сіль, часник і білий бальзамік. Після змішування всіх інгредієнтів в блендері можна смакувати неперевершеним соусом з приємним ароматом.

 

☝️ Користь горіха макадамія

 

Макадамія містить велику кількість поживних речовин, які дозволяють позбутися мігрені, уникнути захворювань суглобів і кісток, знизити рівень холестерину в крові, що є профілактикою захворювань серця і судин. Перекусивши горішками можна знизити апетит, зняти втому і додати собі енергії. Систематичне вживання макадамії в їжу зменшує проблеми зі шкірою, нормалізує колір, жирність, живить і зволожує її. Також завдяки поживним жирам покращується стан волосся (зміцнюється, стає блискучими).

 

Макадамія має солодкий смак і використовується для приготування десертів, салатів, страв з морепродуктами. Їх можна навіть просто покрити шоколадом чи карамеллю.

 

☑️ Користь пекана

 

Велика жменя пекану зможе наситити і додати сил, оскільки вони дуже калорійні і на 70% складаються з жирів. Після регулярного вживання значно покращується стан шкіри, нігтів і волосся, поліпшується настрій. Продукт запобігає появі болі у м'язах, запальних процесах в артеріях, зменшує ризик появи хвороб серця.

 

Цікаво, що після обсмажування пекану підсилюється незвичайний аромат і проявляються карамельні нотки. В Америці його додають в випічку, супи і салати. На свята навіть печуть пекановий пиріг. Дома можна приготувати смачні тарталетка з грушею, блакитним сиром, пеканом і вершками. Або скуштуйте салат з печеного гарбуза, горіхами (волоським або пеканом), сумішшю трав, сиром з блакитною пліснявою, оливковою олією, соком лимона, медом та листям салату.

 

▶️ Користь бразильського горіху

 

Бразильський горіх – це дуже корисний продукт, що має в своєму складі дуже рідкісні і важливі компоненти. Наприклад, селен, який бере участь у всіх обмінних процесах в організмі, забезпечує антиоксидантний захист, зміцнює імунітет. Мідь, яка покращує оновлення кісткових тканин, допомагає організму краще засвоювати кисень. Аргінін – це така амінокислота, що сприяє нормальному згортанні крові.

 

Систематичне вживання бразильського горіху зменшує проблеми з судинами, серцем, кишечником і жовчним міхуром, кістковими тканинами, прискорює метаболізм, виводить токсини, підвищує витривалість. Рекомендується їсти для підтримки нормальної роботи мозку, формування міцного імунітету та профілактики респіраторних захворювань. Бразильський горіх - джерело енергії, оскільки у ньому ідеальне поєднання мікроелементів. Це дуже важливо для людей, які ведуть активний спосіб життя.

 

У кулінарії його використовують у випічці, десертах, пудингах, шоколаді і морозиві. Також з нього вичавлюють масло і використовують для заправки соусів і салатів. Плоди за смаком нагадують кедрові горішки.

 

Чим можуть бути шкідливі

 

- Коли мова йде про шкоду, то потрібно розуміти, що в більшості випадків негативні ефекти викликані надмірним вживанням зерен.

- Також ядра дуже калорійні. У будь-якому виді в 100 грамах міститься більше 500 ккал.

- Горіхи відносяться до продуктів - алергенів. Арахіс, наприклад, може викликати сильну алергію у людини будь-якого віку. А надмірне вживання його може спровокувати псоріаз або екзему у дітей.

 

Рекомендується новий вид горіхів пробувати дуже обережно. Варто вперше з'їсти не більше декількох штук, а потім стежити за реакцією. Особливо це стосується людей, що схильні до алергії.

 

Правила вибору горіхів

Краще купувати покриті шкаралупою ядра, тому що очищені швидше псуються, оскільки окислюються. При покупці неочищених горіхів звертайте увагу на їх вагу і цілісність.

 

Очищені плоди не повинні містити сторонніх включень, бути запліснявілі, зморщеними або покритими плямами. Прогірклий запах сигналізує про наявність у продукті афлатоксинів (токсичних для людини грибів). Не купуйте подрібнені ядра.

 

Сирі плоди більш корисніші. Також вони підходять для багатьох рецептів.

 

Обирайте якісні та натуральні продукти харчування. Насичуйте організм корисними мікроелементами та обережно ставтесь до стану свого здоров'я. Беріть з собою в дорогу, на роботу чи на прогулянку корисну суміш з різних видів горішків.

* показники вмісту вітамінів приблизні, адже на них впливають особливості сировини та рецептури приготування продукту